Pomoc charytatywna

AUKCJE CHARYTATYWNE

Znajdziesz tutaj linki do aukcji charytatywnych, a także podstawowe informacje o nich, ich założycielach, pomysłodawcach, a także celu, na jaki są przeznaczane pieniądze uzyskane z aukcji.

Kuba Wojewódzki

Od niedawna w programie Kuby Wojewódzkiego panuje taki zwyczaj, że Jego goście przynoszą ze sobą różne rzeczy, często również bardzo wartościowe, które następnie są wystawiane na aukcje, a pieniądze z aukcji przeznaczane są na pomoc charytatywną. Oby więcej takich pomysłów!

Link do aukcji: http://allegro.pl/my_page.php?uid=5881776

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Co roku w styczniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje aukcje charytatywne, na których można kupić różne ciekawe rzeczy, a pieniądze, które zapłacimy za te rzeczy przekazywane są na cel, jaki w danym roku wybrała fundacja Jerzego Owsiaka.

Link do aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=283322

Carits Polska - Akcja Skrzydła

Ponad 650 tysięcy dzieci w polskich szkołach nie może skupić się na lekcji z powodu głodu, odrobić lekcji z powodu braku książek i odnieść pierwszych sukcesów na boisku, bo ich rodziców nie stać na kupno obuwia sportowego. Dla wielu z nich obiad w szkole jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia, a wycieczka klasowa czy wyjście do kina niemożliwym do spełnienia marzeniem. Taka sytuacja rodzi w dziecku wiele kompleksów i zamyka je na zdobywanie wiedzy i dążenie do odnoszenia sukcesów w nauce.
Właśnie dla takich dzieci Caritas stworzył Program Skrzydła, którego celem jest pozyskanie środków finansowych na dożywianie w szkołach, wyprawki z artykułami szkolnymi, odzież letnią i zimową, wycieczki szkolne oraz finansowanie korepetycji, dojazdów do szkoły i kolonii.

Link do aukcji: http://allegro.pl/my_page.php?uid=3856212

Strona akcji: http://www.skrzydla.pl/

Fundacja Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca Fantazja jako Organizacja Pożytku Publicznego zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych. Podopiecznymi są głównie dzieci zmagające się z różnymi nowotworami oraz ciężkimi chorobami genetycznymi, którym nie jest dane dożyć dorosłości.Misją fundacji jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie odrobinę radości poprzez spełnienie ich najskrytszych życzeń.

Link do aukcji: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7004038

Strona fundacji: http://www.f-df.pl/

Pomoc charytatywna - Apele o pomoc
Reklama