Pomoc charytatywna

APELE O POMOC

Znajdziesz tutaj krótkie informacje o konkretnyh osobach które potrzebują pomocy, a także linki do stron, na których znajdziesz więcej informacji o nich.

Wiele apeli o pomoc znajdziesz na stronie: http://epomoc.pl/apele.php

Rafał Babicz

Rafałek Babicz jest radosnym i pogodnym chłopczykiem, niestety został on bardzo doświadczony przez los, gdyż jest on chory na nieuleczalną chorobę Rdzeniowego zaniku mięśni ( w skrócie SMA). Rafałek zapewne nie rozumie jeszcze, co mu jest, nie zdaje sobie sprawy, że przez cały czas jest i najprawdopodobniej będzie uzależniony od opieki rodziny, a w dorosłym życiu prawdopodobnie od osób zupełnie mu obcych. Na pewno jednak czuje, że jest on słabszy od swoich rówieśników, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, bo nie chodzi sam a nawet siedzenie sprawia mu problemy. Rafałka nie można wyleczyć, ani na dzień dzisiejszy nie da się sprawić by chodził na własnych nogach, można jedynie sprawić, aby choć trochę mniej cierpiał i by, choć w niewielkim stopniu był samodzielny.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Ciężkowice
81 85910007 0290 0006 9876 0002
Z dopiskiem Pomoc dla Rafałka

Więcej na stronie: http://rafal.epomoc.pl/

Sylwia Rostankowska

Sylwia Rostankowska urodziła się 20 września 1996 r. Jeszcze niedawno była zdrową, normalnie rozwijającą się dziewczynką. Jej stan zaczął gwałtownie pogarszać się w 2004 roku. Jest chora, według rozpoznania lekarskiego, na "nawracajace, ostre, rozsiane demielinizacyjne zapalenie mózgu i rdzenia. Niedowład czterokończynowy piramidowo - pozapiramidowy z anfazją". Podobno istnieje dla mnie szansa na wyzdrowienie. Jednak rodziców Sylwii nie stać na kosztowne leczenie w klinice w Szwecji. Każda, nawet najdrobniejsza kwota, urealnia wyjazd dziewczynki na leczenie.
Sylwia mówi: "A ja bardzo pragnę, tak jak moi rówieśnicy, znowu być zdrowa. Jeszcze mam nadzieję, że będę mogła "chwytać dzień" pełnią radości i czerpać z życia garściami to, co najlepsze."
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
m.bank 90 1140 2004 0000 3602 4497 4374
Jan Rostankowski ul. Ogrodowa 17A/2, 82-300 Elbląg
Z dopiskiem Dla Sylwii

Więcej na stronie: http://www.sylwusia.ovh.org/

Monika Cisek

Monika jest osobą niepełnosprawną, choruje ona na Rdzeniowy zanik mięśni, w skrócie SMA (od ang. Spinal Muscular Atrophy. ) uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu. przez długi okres czasu  przebywała ona w szpitalu z powodu postępującej choroby zaniku mięśni.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym
BGŻ S.A o/Zamość 59 2030 0045 1110 0000 0086 9230
Z dopiskiem Dla Moniki

Więcej na stronie: http://www.pomoc-monice.org/

Ania i Przemek Antczak

Ania Antczak ma 7 lat. Urodziła się jako okaz zdrowia. W listopadzie 2001 r. straciła matkę i niedługo potem zachorowała na zaburzenia rytmu serca i epilepsję. Leczona jest neurologicznie w Poradni Specjalistycznej w Radomiu oraz w Poradni Kardiologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Przemek Antczak ma 8 lat. Urodził się z wadą genetyczną stóp (tzw. stopy końsko-szpotawe). Leczony jest od urodzenia, operowany był metodą prof. Sotirowa w wieku 6 miesięcy w klinice w Otwocku.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Wiesław Antczak
Bank Spółdzielczy w Suchedniowie o. w Skarżysku-Kamiennej
Numer konta: 46 8520 0007 2002 2001 7931 0001
Z dopiskiem: „Pomoc dla Przemka i Ani”

Więcej na stronie: http://www.aniaiprzemek.xt.pl/

Monika Mosór

Monika urodziła się z wadą wrodzoną układu nerwowego. Już w pierwszych godzinach swojego życia przeszła pierwszą operację ratującą jej życie (zamknięcie przepukliny oponowo-rdzeniowej odcinka piersiowo-lędźwiowego). Powikłaniami po tej chorobie są: - wodogłowie (3-krotnie wstawiana zastawka),
- niedowład nóg (od kolan w dół),
- dysplazja stawów biodrowych (operacja w 2004r.),
- porażone zwieracze (cewnikowana co 3h),
- stopy płasko-koślawe (operacja w 2004r.).
Monika jest rehabilitowana od pierwszych dni swojego życia między innymi: w domu, przychodni rejonowej, Centrum Zdrowia Dziecka, Ośrodku Wielspin w Wągrowcu.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ
PKO BP SA XV O/W-WA 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
Z dopiskiem: Darowizna - rehabilitacja i leczenie Moniki Mosór

Więcej na stronie: http://monikamosor.republika.pl/

Szymon Musinow

Szymon urodził się 2 stycznia 2004 r., ważył 3,750 kg. Zdrowe, pogodne maleństwo. Rósł i rozwijał się wspaniale. Przyjemnością dla każdego było przebywanie z nim! Nawet nie chorował wiele. I nagle przestał chodzić. Skarżył się, ze wszystko go boli. Ciągłe wizyty u lekarzy, zmiany leków. I nic. W końcu przyjęto go do szpitala, zbadano krew kilkakrotnie. Diagnozy zmieniały się, a wyniki były coraz gorsze. Karetka pogotowia zawiozła nas do Akademii Medycznej w Gdańsku na Oddział Hematologii Dziecięcej. 24 listopada - diagnoza, jak wyrok - OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA. Zaczęło się intensywne leczenie. Chemioterapia, kroplówki, pobieranie szpiku kostnego do badań, punkcje...
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Musinow Agnieszka ul. Szarych Szeregów 4/29 82-300 Elbląg
PKO BP oddział 1 Elbląg 97 1020 1752 0000 0102 0012 1939
Z dopiskiem: Na leczenie Szymona

Więcej na stronie: http://szymon-musinow.blog.onet.pl/

Mateusz Barczak

Mateusz jest obecinie 5-cio letnim chłopcem, wielokrotnie hospitaliozwanym w Klinice Chrurgii Dziecięcej we Wrocławiu z powodu wodogłowia wrodzonego, założono zastawkę komorowo-otrzewną. Przed dwoma laty był również operowany z powodu refluksu żołądkowo-przełykowego wtedy też założono gastrostomię. Obecnie Mateusz jest po trzech zabiegach operacyjnych.Wymaga w dalszym ciągu leczenia neurolgicznego, operacyjnego i rehabilitacyjnego. Mateusz jest dzieckiem który nie siedzi, nie mówi, nie chodzi .Wymaga stałej opieki i stałej rechabilitacji.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Fundacja Dzieci "Zdąrzyć z pomocą"
Nr. konta: PKO BPXVO w Warszawie 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
Dopisek: Darowizna na leczenie, rehabilitację i dojazdy dla Mateusza Barczaka

Więcej na stronie: http://www.webon.pl/mateusz_pomoc/

Kasia Wasilewska

Kasia wkrótce ukończy 5 lat. Od czterech lat choruje na padaczkę lekooporną. W ciągu tego czasu ponad dwadzieścia razy była hospitalizowana. Kasia od ponad trzech lat zażywa cztery leki w największych dawkach. Niestety, leki nie skutkują a napady występują coraz częściej do kilkunastu dziennie - głównie podczas snu. To ją bardzo wyczerpuje, boi się zasypiać. Z pogodnego dziecka zmienia się w rozdrażnioną i agresywną. Miewa stany lękowe. Epilepsję Kasi zakwalifikowano do najgorszych (Syndrom Lennox-Gastaut). Początkowo rozwój Kasi przebiegał prawidłowo. Coraz większa liczba napadów i uboczne skutki leków spowodowały, że dziecko jest na etapie dwulatka, nie mówi, praktycznie stoi w miejscu od trzech lat a nawet nie przejawia wielu umiejętności, które kiedyś obserwowaliśmy. Jedyną szansą na zahamowanie napadów u Kasi i normalny rozwój dziecka jest operacja wszczepienia stymulatora nerwu błędnego.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
PKO BP XV O/Warszawa, Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Nr. konta: 50-10201156-0000790200077248
Dopisek: Darowizna na leczenie i rehabilitację Katarzyny Wasilewskiej

Więcej na stronie: http://kasia.dobry-uczynek.org/

Daria Biedrusko

Darię dopadła straszna choroba. Na zdrowiu podupadła niemalże z dnia na dzień! Wszystko zaczęło się najzwyklejszym bólem górnej części kręgosłupa i pleców. W kilka zaledwie godzin 25 letnia dziewczyna straciła kontrole nad swoim ciałem, została sparaliżowana od klatki piersiowej w dół! Poddano ją operacjom, okazało się, że miała krwiaka w okolicy kręgów szyjnych, który uszkodził rdzeń kręgowy. Wszystko to wydarzyło się w okresie świątecznym, i Daria leży w szpitalu w Poznaniu już od wigilii, po dziś dzień. Na szczęście jest już trochę lepiej, odzyskała częściowe czucie w rękach. Oczywiście musi być poddana rehabilitacji by całkowicie wrócić do zdrowia, szanse są - mówią lekarze.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Bank Zachodni WBK S.A.
Nr. konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytuł przelewu: Cel chartytatywno-opiekuńczy ("Dla Darii")

Więcej na stronie: http://www.daria.biedrusko.com/

Mateusz Jabłoński

Mateusz ma 13 lat. Cierpi na zespół Dandy-Walkera, epilepsję,p ostępującą wadę wzroku. W mózgu powstaje nadmiar płynu rdzeniowo-mózgowego, co prowadzi m.in. do wodogłowia, opóźnień w rozwoju psychoruchowym-ruchowym, ucisku na nerw wzroku i zatracanie pola widzenia. Chłopiec cały czas poddawany jest intensywnemu leczeniu farmakologicznemu i fizykoterapii, oraz częstych wyjazdów na konsultacje do specjalistów. Koszty z tym związane przekraczają możliwości rodziców Mateusza. Oprócz Mateusza wychowują oni jeszcze sześcioro dzieci, które również mają problemy zdrowotne.
Na początku czerwca bieżącego roku Mateusz zostanie poddany operacji neurochirurgicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jest nadzieja że ta operacja może powstrzyma postępujące zmiany w mózgu, powstające przez nadmiar płynu rdzeniowo-mózgowego.
Kontakt z rodzicami Mateusza:
e-mail: 12mati@vp.pl
Tel. 0691946271
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
PKO BP XV/O Warszawa
Nr. konta: 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
Tytuł przelewu: Darowizna na leczenie, rehabilitację Jabłoński Mateusz

Mateusz z bratem prowadzą bloga: http://m-a-t-e-u-s-z-9-4.blog.onet.pl

Joanna Madej

Nazywam się Joanna Madej. Urodziłam się z przepukliną oponowo - rdzeniową. Od początku jestem rehabilitowana w różnych ośrodkach i przychodniach, dzięki czemu poruszam się o kulach. Znacznie łatwiej byłoby mi żyć poruszając się tylko z jedną laską. Taką szansę stwarza mi rehabilitacja w ośrodku ‘EUROMED’ w Mielnie koło Koszalina (strona internetowa ośrodka http://www.euromed.pl). Zgodnie z zaleceniami lekarzy i rehabilitantów wskazane są dwa turnusy w ciągu roku. Koszt jednego pobytu wynosi 12 600,00 zł (koszt rocznej rehabilitacji wynosi więc 25 300,00 zł). Od śmierci taty mieszkam razem z mamą. Dochody rodziny drastycznie spadły i z tego powodu nie stać nas na pokrycie kosztów rehabilitacji. Mam jednak nadzieję, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli będę mogła się jeszcze bardziej usprawnić i usamodzielnić. Liczę na każdą nawet najmniejszą kwotę, za co z góry dziękuję.
Kontakt z Joanną:
Tel. 0-605-127-263
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Fundacja Przyjaciół Dzieci ARIADNA
PEKAO S.A. X O/Warszawa
Nr. konta: 34 1240 1095 1111 0000 0337 0135
Tytuł przelewu: rehab.78

Strona fundacji Ariadna: http://www.ariadna.neostrada.pl

Weronika Misiewicz

Zwracam się z prośbą o pomoc w uzbieraniu środków na leczenie i rehabilitację mojej córeczki Wiktorii Misiewicz. Wiktoria urodziła się przez cesarskie cięcie i otrzymała 10 pkt. w skali Apgar. Została wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym, jako zdrowy noworodek. Dwa miesiące później wykryto u niej torbiele pajęczynówkowate, które spowodowały powstanie masywnego wodogłowia, ,po szczepieniu w wieku dwóch miesięcy nastąpiło czterokończynowe porażenie tzw. Mózgowe Porażenie Dziecięce. Wiktoria przebyła już dwie operacje założenia zastawki komorowo-otrzewnowej. Moja córeczka ma obecnie 5 lat i nie mówi, nie siedzi samodzielnie, ma problemy ze wzrokiem, silną anemię oraz podejrzenie zaniku nerwów wzrokowych (ostatnie badanie potencjałów wzrokowych wykazało znaczną poprawę). Jest szansa, iż Wiktoria będzie samodzielnie siedzieć, jeść, mówić, a nawet chodzić lecz aby to osiągnąć moja córeczka wymaga stałej opieki oraz intensywnej, wieloetapowej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych oraz indywidualnej rehabilitacji w domu. Koszty rehabilitacji i zabiegów indywidualnych sięgają ok. 800 zł tygodniowo natomiast koszt turnusu rehabilitacyjnego w specjalistycznym ośrodku wynosi od 3 nawet do 10 tyś zł. Obecnie zbieram pieniążki na zakup specjalistycznego wózka dla Wiktorii i leżaczka do kąpieli ułatwiającego higienę. Koszt zakupu ok. 3500 Jestem samotną matką (ojciec dziecka odszedł gdy dowiedział się o chorobie córki). Zabiegi rehabilitacyjno-usprawniające Wiktorii znacznie przekraczają moje możliwości finansowe tym bardziej, iż Wiktoria wymaga całodobowej opieki, co wyklucza podjęcie pracy. W związku z tym zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w uzbieraniu środków finansowych na rehabilitację mojej córeczki. Będę Państwu niezmiernie wdzięczna za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę, jedyną zaś zapłatą jaką będzie mogła ofiarować Wiktoria jest uśmiech na jej twarzy i pełne miłości małe serduszko.
Kontakt z mamą Weroniki:
Alicja Misiewicz
ul. Milęcice 26, 59-623 Lubomierz
Tel. 0 661 807 328 lub 0 75 78 33 342
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
PKO BP XV O/ Warszawa
Nr. konta: 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
Tytuł przelewu: Darowizna na leczenie, rehabilitację i poprawę bytu Wiktorii Misiewicz

Weronika jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Program zdążyć z pomocą": http://www.fundacja.dzieciom.pl/modules.php?name=Lista&show=2038

Karol Szpałek

Podopieczny fundacji Karol urodził się 5 sierpnia 2002 roku z wyrokiem - wodogłowie wewnętrzne i dziecięce porażenie mózgowe. Mimo skończonych 4 lat Karol sam nie siedzi i wymaga stałej opieki (opiekuna, lekarskiej i rehabilitacyjnej). Jest pod opieką wielu specjalistów np. Poradni Neurochirurgicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Poradni Neurologicznej w Gorzowie Wlkp., Poradni Okulistycznej, Lekarza Ortopedy, Poradni Dermatologicznej. Jest rehabilitowany w Ośrodku Wczesnej Interwencji, Hospicjum, Ośrodku Oświaty w Skwierzynie i Gorzowie Wlkp. Jego mama musiała zrezygnować z pracy, aby zająć się opieką i rehabilitacją Karola. Oprócz Karola rodzina mam jeszcze córeczkę Magdalenę i syna Bartłomieja. Są oni w ciężkiej sytuacji mieszkaniowej - nie mają własnego mieszkania. Mieszkają u mamy, w dwóch pokojach dwie rodziny. Mieszkają na trzecim piętrze w starym budownictwie (schody). W jednym pokoju pięcioosobowa rodzina państwa Szpałek, w drugim pokoju mama i dwóch braci mamy Karolka. Karol wymaga więcej miejsca do rehabilitacji, a nawet do codziennej egzystencji, po domu wożony jest w wózku albo leży w łóżeczku, które jest dla niego za małe. Karol wymaga ciągłej rehabilitacji, a jego rodzice nie są w stanie jej finansować. Dlatego też prosimy o wsparcie finansowe, które jest nam potrzebne na leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw i sprzętu medycznego (np. pionizatora, siedziska do kąpania, nowego łóżka, obuwia ortopedycznego) oraz na rozwój intelektualny, psychiczny i fizyczny Karola, jak również poprawę warunków materialnych.
Konto, na które można wpłacać pieniądze:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
PKO BP XV O/Warszawa
Nr. konta: 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
Tytuł przelewu: Darowizna na leczenie i rehabilitację Karola Szpałek

Pomoc charytatywna - Apele o pomoc
Reklama