Pomoc charytatywna

AKCJE CHARYTATYWNE

Znajdziesz tutaj informacje o najróżniejszych akcjach charytatywnych, które nie pasują rodzajem działalności lub sposobem w jaki można pomóc do innych działów serwisu.

Nie znaczy to jednak, że tym akcjom nie należy się uwaga! Możesz pomóc tym akjom np. poprzez oddanie swoich nieużywanych rzeczy, które dla potrzebujących mogą się okazać niezbędne.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w Warszawie 2 marca 1993 roku. Jej założycielami są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke.
Co roku organizowane są spektakularne finały, na których zbierane są miliony złotych. Podstawowym celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Więcej na stronie: http://wosp.org.pl/

Dobry-Uczynek.org

Nieformalna organizacja Dobry-Uczynek.org to grupa ludzi zafascynowanych internetem. W internecie widzą Oni duży potencjał marketingowy, internet to wielka i jeszcze w pewnym stopniu niezagospodarowana powierzchnia reklamowa. Chcą wykorzystać ten potencjał jaki tkwi w internecie do pomocy innym. Tym którzy tej pomocy potrzebują. Jest na świecie wiele osób które są chore. Jedyną nadzieją dla nich jest najczęściej kosztowne leczenie, a niestety kosztów niektórych operacji nie pokrywa państwo.

Więcej na stronie: http://www.dobry-uczynek.org/

Krewniacy.pl

EUROPEJSKA FUNDACJA HONOROWEGO DAWCY KRWI od wielu lat działa na rzecz promocji Honorowego Krwiodawstwa. Świadomość społeczeństwa w zakresie wiedzy związanej z tym tematem w naszym kraju jest niestety szczególnie niska, dlatego podejmujemy wszelkie działania, przy wykorzystaniu szerokiego wachlarza działań informacyjno-promocyjnych wspomagani przez znanych ludzi ze świata kultury, sportu i estrady, by ta niepokojąca sytuacja uległa zmianie. Dążymy do zapewnienia stabilności polskiego systemu krwiodawstwa, a tym samym zapewnienia bezpieczeństwa nam wszystkim.

Więcej na stronie: http://krewniacy.pl/

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Akcja charytatywna na rzecz dzieci, w której zbierane są tylko dary rzeczowe. Zebrane dary wydawane są w ośrodkach pomocy społecznej, zawsze przed świętami Bożego Narodzenia.

Więcej na stronie: http://pdpz.pl/

Carits Polska - Akcja skrzydła

Ponad 650 tysięcy dzieci w polskich szkołach nie może skupić się na lekcji z powodu głodu, odrobić lekcji z powodu braku książek i odnieść pierwszych sukcesów na boisku, bo ich rodziców nie stać na kupno obuwia sportowego. Dla wielu z nich obiad w szkole jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia, a wycieczka klasowa czy wyjście do kina niemożliwym do spełnienia marzeniem. Taka sytuacja rodzi w dziecku wiele kompleksów i zamyka je na zdobywanie wiedzy i dążenie do odnoszenia sukcesów w nauce.
Właśnie dla takich dzieci Caritas stworzył Program Skrzydła, którego celem jest pozyskanie środków finansowych na dożywianie w szkołach, wyprawki z artykułami szkolnymi, odzież letnią i zimową, wycieczki szkolne oraz finansowanie korepetycji, dojazdów do szkoły i kolonii.

Więcej na stronie: http://www.skrzydla.pl/

Aukcje charytatywne: http://allegro.pl/my_page.php?uid=3856212

Być jak Święty Mikołaj

Celem akcji "Być jak św. Mikołaj" jest obdarowanie dzieci z najuboższych rodzin w Gdyni paczkami świątecznymi. Zawierają one słodycze i zabawki, artykuły papiernicze, ubranka i wszystko o czym dziecko moglo by pomarzyć. Obdarowywane są również rodziny, o wyjątkowo niedobrej sytuacji finansowej, paczkami żywnościowymi.

Więcej na stronie: http://www.mikolaj.razem.org/

Pomoc charytatywna - Adopcja na odległosc
Reklama