Pomoc charytatywna

AKCJE INFORMACYJNE

Akcje informujące, a w zasadzie przekonujące m.in o tym, że niepełnosprawni i chorzy są wciąż wartościowymi ludźmi i pracownikami. Na stronach akcji można znaleźć takie informacje jak: co można zyskać zatrudniając niepełnosprawnych czy w jakis sposób osoba niepełnosprawna może założyć działalność gospodarczą.

Akcje te ostatnio stały się bardzo popularne. Dowiadujemy się o nich m.in z telewizji i billboardów. Należy popierać te inicjatywy, a tym samym pomagać "tym, którzy mają mniej szczęścia".

W pełni zaradni

Jesteśmy grupą sześciu osób - zaradnych, przedsiębiorczych i dynamicznych. Naszym celem jest zerwaniem z fałszywym stereotypem niepełnosprawnego jako "smutnego kaleki". Rozpoczynamy kampanię "W pełni zaradni", która ma zachęcić pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz zmienić wizerunek osób z niepełnosprawnością. Własnym przykładem zaświadczamy, że niepełnosprawni to aktywni i pełnowartościowi pracownicy.

Link do aukcji: http://wpelnizaradni.pl/

Pełnosprawni w pracy

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach działania 1.4 schemat b) SPO RZL realizuje projekt pt. „Wsparcie zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy”.
Celem projektu jest tworzenie większych możliwości zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, poprzez subsydiowanie wynagrodzeń rekompensujących pracodawcom zwiększone koszty zatrudniania tych osób (komponent I projektu) oraz zmianę postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych (komponent II projektu).

Więcej na stronie: http://www.pelnosprawniwpracy.pl/

Pomoc charytatywna - Adopcja na odległosc
Reklama