Pomoc charytatywna

ADOPCJE NA ODLEGŁOŚĆ

Adopcje na odległość to nowa forma pomocy charytatywnej. Polega na tym, że " wirtualnie adoptujesz" sobie np. chłopca z któregoś z krajów Trzeciego Świata i co miesiąc wpłacasz daną kwotę na jego rzecz. Możesz utrzymywać z nim kontakt i czuwać nad jego rozwojem.

Może się wydawać, że w ten sposób ciężko jest pomóc w znaczny sposób, jednak jest to błędne myślenie. Nawet kilkanaście złotych może zapewnić normalny, prawidłowy rozwój dziecka. Jeżeli wydaje Ci się, że nie stać Cie na taką pomóc - spróbuj "złożyć się" ze znajomymi.

Caritas Polska

Możesz adoptować dzieci z Indii, Sri Lanki. Koszty adopcji to 20$ (ok. 60zł) miesięcznie. Adoptując deklarujesz się opłacać dziecko przez minimum rok. Adoptowane dziecko ma zapewnione mieszkanie, opiekę, żywność, odzież oraz edukację. Po adopcji otrzymujemy zdjęcie dziecka oraz informacje o nim. Kontakt jest możliwy przez korespondencję listowną w języku angielskim.

Link: http://www.adopcjanaodleglosc.pl/

Nyatri - Fundacja Pomocy Dzieciom Tybetu

Możesz adoptować tybetańskie dzieci, należące do Domu Dziecka. Koszty adopcji to 25$ (ok. 75zł) miesięcznie. Dziecko dostaje z tych pieniędzy niewielkie kieszonkowe, które zwykle wydaje na słodycze. Pieniądze przeznaczane są głównie na żywność i ubiór. Dziecko jest opłacane tak długo jak się uczy, co mobilizuje je do nauki. Z dzieckiem można utrzymywać kontakt listowny, poprzez zdjęcia, paczki. Możliwy jest także kontakt osobisty, tylko w Indiach.

Link: http://www.nyatri.org/

Misja w Kamerunie

Możesz adoptować kameruńskie dzieci, uczące się w szkołach podstawowych, liceach oraz koledżach. Koszty adopcji to 10zł miesięcznie. Przede wszystkim dzieciom opłacana jest szkoła. Oprócz tego, gdy dziecko potrzebuje przyborów szkolnych , albo np. nowych butów, lub sukienki na pierwszą komunię to też udzielane jest wsparcie. Dodatkowo mieszkańcy Domu Dziecka - Foyer St. Dominique, maja zapewnione mieszkanie, wyżywienie i opiekę.

Link: http://www.misja-kamerun.pl/

Adopcja - Salezjanie

Możesz adoptować osoby z placówek misyjnych w Afryce, Ameryce Łacińskiej i ubogich krajów Europy - dzieci od 6 do 15 lat i młodzież od 16 do 21 lat. Koszty adopcji: od 500zł rocznie (można płacić w ratach). Opłacane są koszta nauki w szkole oraz zaspokajane podstawowe potrzeby: dożywianie, ubranie, książki oraz przybory szkolne. Kontakt z dzieckiem jest możliwy za pośrednictwem misjonarza, z wyjątkiem sytuacji, kiedy ze względów kulturowych dzieci nie wiedzą o swojej adopcji. Misjonarz raz w roku jest zobowiązany przekazać nam informacje o dziecku.

Link: http://www.adopcja.salezjanie.pl/

Adopcja - Franciszkanie

Możesz adoptować dziewczynki z Kenii, z Lemuru, należące do Rehabilitacyjnego Domu Dziecka. Koszty adopcji: od 600zł rocznie (można płacić w ratach). Pieniądze są przeznaczane na wszelkie wydatki związane z bieżącym utrzymaniem: wyżywienie, ubranie, edukacja, opieka medyczna dziewcząt. Kontakt z dzieckiem jest możliwy za pośrednictwem polskich franciszkanów misjonarzy lub Sióstr, które bezpośrednio prowadzą Dom Dziecka (jęz. angielski). Przynajmniej raz w roku odpowiedzialni za Dom Dziecka przekazują informacje o adoptowanej dziewczynce.

Link: http://www.misje.gdansk.franciszkanie.pl/adopcja1.html

Adopcja - Pallotyni

Możesz adoptować dzieci do 18 roku życia (ofiary wojny w Rwandzie oraz “dzieci ulicy” żyjące w Kolumbii i Wenezueli). Koszty adopcji to 15$ (ok. 45zł) miesięcznie. Adoptowane przez nas dziecko otrzymuje żywność, opłacenie szkoły, przyborów szkolnych oraz lekarstw gdy dziecko jest chore. Możliwy jest kontakt z adoptowanym dzieckiem poprzez Pallotyński Sekretariat Misyjny.

Link: http://www.adopcja-serca.pl/

Pomoc charytatywna - Adopcja na odległosc
Reklama